PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37003}

Miasteczko Twin Peaks

Twin Peaks
8,5 112 647
ocen
8,5 10 1 112647
8,8 32
oceny krytyków
Miasteczko Twin Peaks
powrót do forum serialu Miasteczko Twin Peaks

jako dziecko siadalem przed (doslownie) tv i ogladalem serial, ktory rozumialem tylko intulicyjnie. pamietam jak muzyka na mnie wplywala. do tej pory twierdze, ze Twin Peaks to geniusz polaczenia muzyki ze zdjeciami i z cala historia. czynniki te tworza cos co nazwac trzeba "magiczna atmosfera", "super klimatem" itd... jest wiele ciekawych seriali, niestety w moich oczach pozbawione sa duszy. mimo uplywu lat, Twin Peaks zyje, bo dusza jest niesmiertelna. pozdrowienia dla wszystkich fanow.

ocenił(a) serial na 10
Ibrah

Najlepszy serial w dziejach, klimat jaki nigdy się nie powtórzy.

ocenił(a) serial na 10
Ibrah

Absolutnie się zgadzam. Ja miałam prawie 14 lat, gdy się w tym serialu zakochałam i od tej pory żaden serial nie zrobił już na mnie takiego wrażenia...

ocenił(a) serial na 4
jagna007

To obejrzyjcie sobie ,,Rodzinę Soprano''. Serial bardzo trudny w odbiorze, opowiadający historię bossa włoskiej mafii w New Jersey. Według krytyków to ten serial jest najlepszy w historii i ja się pod tym podpisuję, chociaż nie przeczę że Twin Peaks to genialny serial

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 4
Leon_B_Fink

Istnieje taki zawód jak krytyk filmowy. Zajmują się oni ocenianiem filmów i seriali. Według nich najlepszym serialem w historii jest ,,Rodzina Soprano''. Według nich i według ludzi, bo w Stanach przeprowadzili ankiete wśród Amerykanów na najlepszy serial i równierz wygrała ,,Soprano''. Takie jest równierz moje zdanie, chociaż ,,Twin Peaks'' też obejrzałem i lubie

Christopher_Moltisanti

a nieprawda, bo krytycy uwazają, że lepszy jest twin peaks

ocenił(a) serial na 10
Christopher_Moltisanti

To krytycy mają rację? Kto tak powiedział? Takie ankiety można sobie
między bajki schować, dziś każdy ma internet i wiadomo że większe szanse
mają dzisiejsze seriale. Kto będzie głosował na "Domek na prerii",
przecież to stare i niemodne. A legenda Twin Peaks trwa. A takie legendy
jak te Soprano, Skazany i inne za 5 lat zastąpia kolejne.

ocenił(a) serial na 4
SLIMAKERS

Nie no to teraz to się zbłaźniłeś. Widać że nigdy nie miałeś so czynienia z ,,Rodziną Soprano'' więc po co się wypowiadasz na temat tego serialu? Pewnie gdy słyszysz że serial opowiada o mafii to od razu wydaje ci się że są tam efektowne strzelanki, pełno morderst i zero treści, co? Otórz to jesteś w błędzie. Serial opowiada o tym jaki wpływ na psychikę człowieka ma działalność w mafii oraz poznajemy dogłębnie psychikę, uczucia i tok rozumowania bezwzględnego gangstera. A jeżeli obejrzałeś kilka odcinków i ci się nie spodobały to znaczy że nie zrozumiałeś przesłania, bo jak już powiedziałem jest to serial trudny w odbiorze. I ty porównujesz ,,Skazanego na śmierć'' do ,,Rodziny Soprano''? Zgodzę się że Skazanego czy lost za 5 lat zastąpią inne, ale Soprano? Znowu sie zbłaźniłeś. Zobacz sobie najpierw ile kręcili Ten serial a potem się wypowiadaj. Otóż to od stycznia 1999 roku do czerwca 2007 roku czyli prawie 9 lat. Przez te 9 każdy odcinek pobijał rekordy oglądalności, ale nie robił tego dzięki efektownej akcjii serialu, tylko ukazywaniu problemów społecznych w Stanach( otym też jest ten serial). I mimo że od ostatniego odcinka minęły prawie 2 lata to serial sprzedaje się jak żaden inny i bedzie się tak działo jeszcze przez wiele lat, a nie tak jak ze Skazanym hktórego kręcą 3 lata a już nikt tego nie chce oglądać.

Tak więc po raz kolejny podkreślę że ,,Twin Peaks'' to swietny serial który ma miejcse w ścisłej czołówce ( może jeszcze tylko ,,Sześć stóp pod ziemią jest lepsze, a Twin Peaks na trzecim), jednak ,,Rodzina Soprano'' jest serialem lepszym i równie długowiecznym jak ,,Twin Peaks''. Naprawdę polecam obejrzeć, bo po waszych opiniach typu,,A takie legendy jak te Soprano, Skazany i inne za 5 lat zastąpia kolejne.'' wnioskuję że nigdy nie mieliście do czyniena z tym serialem.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 4
Christopher_Moltisanti

I jeszcze raz przyponę że ,,Rodzina Soprano'' ma już 10 lat na karku, wiec nie jest serialem nowym. To dla tych wszystkich którzy uważają że ten serial jest jednoroczną gwiazdeczką jak Skazany na Smierć

Christopher_Moltisanti

ALE DLACZEGO TY SIE KŁÓCISZ SKORO TO TWIN PEAKS JEST NAJLEPSZE ? KRYTYCY POWIEDZIELI I JUŻ

ocenił(a) serial na 10
Christopher_Moltisanti

Facet wyluzuj, to jest forum o Twin Peaks. Ja już wiem, że Ty wolisz Rodzinę Soprano, co by nie mówić ja również bardzo lubię ten serial, bo jest świetny. Pozwól jednak drugim mieć inne zdanie. Dla mnie jednak lepsze jest Twin Peaks, taka jest moja subiektywna opinia. Twin Peaks był moją dziecięcą obsesją, po latach nie stracił nic ze swojego geniuszu i dla mnie na zawsze będzie numerem 1. Nie zmienia to faktu, że Rodzina Soprano jest jednym z lepszych serialów, jakie widziałem.

ocenił(a) serial na 4
rycerz1984

To rozumiem. Nikogo nie zmuszam żeby stawiał Soprano na pierwszym miejscu, ale krew mnie zaewa kiedy słyszę że legenda Soprano minie jak legenda Skazanego.

I bedę się kłucił co do tych krytyków, bo oni stwierdzili że Soprano to najlepszy serial jaki widział świat

ocenił(a) serial na 8
Christopher_Moltisanti

A po kiego chu.ja opowiadasz tu o Soprano jak to jest forum o Twin Peaks. Jestes fanatykiem Soprano to sobie badz. Opiniami krytykow mozna sobie dupe podetrzec bo z tym jest jak z tytulem najpiekniejszej kobiety swiata. Mnie krew zalewa jak widze takiego pajaca jak ty, ktory zacznie debilnym postem klucic sie z innymi o serial wszechczasow powolujac sie na krytykow podczas gdy seriali powstalo kilka tysiecy a rankingow bylo kilkaset. Odrob lekcje i skoncz sie podniecac pierwszym lepszym serialem, ktory rodzice ci pozwolili ogladac.

ocenił(a) serial na 10
Ibrah

prawda jest taka, ze "rodzina soprano", "prison break", "dexter", "dr house" itd to tylko seriale, filmy. Twin Peaks jest czyms wiecej. ta tajemniczosc, mrocznosc... klimat mojej duszy. podejrzewam, ze wiekszosc tutaj piszacych sie ze mna zgodzi i wiedza o co mi chodzi. ten serial odbiera sie przewaznie intulicyjnie, duchowo, emocjonalnie. a Ty Christopherze M.) tylko na niego patrzysz.

ocenił(a) serial na 4
Ibrah

Mylisz się. To wlaśnie ,,Rodzina Soprano'' wyraźnie odbiega od wymienionych przez ciebie seriali typu Priston Break, Dr Hous. Ale wy nie potraficie dopuścić do siebie myśli że są seriale równie dobre jak Twin Peaks, a nawet lepsze z treścią głębszą i mądrzejszą.

ocenił(a) serial na 8
Christopher_Moltisanti

Sa lepsze, ale powiedz mi co z tego. Twin Peaks nie jest genialne. To jest dobry serial i rodzina tez jest dobra. Tylko co chcesz osiagnac ta gadka. Bedziesz sie o swoj serial wyklucal na innym forum? Dzieciak.

ocenił(a) serial na 10
Rafcyk

Z Panem Rafcykiem się zgadzam:)))każdy film, każdy serial ma swoje forum. A tu, o dziwo, niepodzielnie panuje wątek Soprano(swoją drogą, rzeczywiście niezły serial). Ki diabeł?
pozdrawiam

ocenił(a) serial na 4
jagna007

http://www.plejada.pl/3,3079,news,1,1,50_najlepszych_seriali_wszech_czasow,artyk ul.html

Wszystko w temacie

ocenił(a) serial na 8
Christopher_Moltisanti

Nie no. Znow ten debil. Chlopie - chcesz nam cos udowodnic? Wiem, ze jestes zajebisty bo w rankingu plejady twoj serial jest wyzej od Twin Peaks. Ale ja wole ogladac wlasnie ten serial z ta laska na zdjeciu a nie spasionego faceta z pistoletem. Pewnie masz malego pisiora i podniecasz sie przy tym serialu, ale zrozum, ze ludzie tutaj maja w dupie twoje rankingi i opinie. Idz sobie na forum o Sopranos albo zwal sobie jeszcze raz. Tylko tak, zeby mama na kanapie za toba nie widziala.

ocenił(a) serial na 10
Christopher_Moltisanti

Co do tego rankingu to zapomniałem dodac ze ten własnie numer miesięcznika Empire z tą listą seriali został wydany 1 kwietnia :) więc radze podchodzic z dystansem.

ocenił(a) serial na 8
marcinr_1990

Ku uciesze tego capa powyzej napisze, ze Sopranos stoi w kilku rankingach wyzej niz Twin Peaks bo sprawdzalem, ale nie wiem dalej po co pisac to na forum twin peaks.

Rafcyk

hahahahahahahahah

Ibrah

Teraz mam 21 lat, jesli ten serial wyświetlany byl w 91 to musiałbym mieć wtedy 4 lata. 2 dni temu zacząłem go oglądać po scenie snu coppera udeżyły mnie, te wspomnienia, klimat, czerwone zasłony, miny postaci cały czas to było w mojej głowie jakby gdzieś głęboko we mgle, teraz wiem że ten serial miał wpływ na moje życie. Poczytajcie co Lynch mówi o medytacji, dlaczego jest mowa o Tybecie w tym serialu.

ocenił(a) serial na 10
Ibrah

https://www.youtube.com/watch?v=swiVa2LqO04

Dialog Kyle'a MacLachlana (agent Cooper) z przebranym za kobietę... Davidem Duchovnym:
- Myślałem, że nie interesujesz się już dziewczynami.
- Może i noszę sukienkę, ale majtki wkładam po staremu, jeśli wiesz, co mam na myśli.
- Nie bardzo.
:-)

I już jest dziwnie.
Dlatego ten serial jest jedyny w swoim rodzaju.
Dlatego jest ponadczasowy.

Na osłodę obrazek z epoki:
Goodbye horses!
http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones