PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37003}

Miasteczko Twin Peaks

Twin Peaks
8,5 112 647
ocen
8,5 10 1 112647
8,8 32
oceny krytyków
Miasteczko Twin Peaks
powrót do forum serialu Miasteczko Twin Peaks

arcydzieło!

ocenił(a) serial na 10

właśnie skończyłam oglądać ten serial i to jest jeden z tych momentów, kiedy nie potrafię się pozbierać i nie wiem co zrobić ze swoim życiem. słyszałam bardzo dużo o tym serialu, ale nie nastawiałam się do niego zbyt poważnie, do momentu pierwszych scen... to jak mnie ten serial pochłonął...

niezwykły kunszt reżyserski, muzyka, która stworzyła ten niezwykły klimat... wielki ukłon w stronę twórców za te przełamywanie patosu niewymuszonym komizmem. to ile gatunków się tutaj przewija, te epickie dialogi i cała reszta sprawiają, że wszystko co do tej pory widziałam staje się nagle nijakie i szare.

nie chcę spoilerować, ale moment kiedy Cooper przenosi się gdzie się przenosi w ostatnim odcinku 2. sezonu i to co się tam dzieje... wgniotło mnie to w fotel.

polecam wszystkim. nie, nie wszystkim. wydaje mi się, że nie każdemu się to będzie jednak aż tak podobać.
humor jest schowany, a schizowy klimat nie wszystkim przypadnie do gustu, ale jeśli ktoś lubi nietuzinkowe kino, to śmiało.

ocenił(a) serial na 10
niemabatanamnie

Dobre podsumowanie serialu. Ja oglądając filmy, zauważyłem, że kilka pozycji Lyncha już za mną, więc zacząłem się bardziej interesować jego twórczością. Wtedy natknąłem się na Twin Peaks. Jest to arcydzieło w którym muzyka, bohaterzy, sceneria i wiele innych rzeczy oddają niesamowity klimat. Oglądałem go 1 raz, ale mam ochotę obejrzeć po raz kolejny z okazji zbliżającego się 3 sezonu ;)

ocenił(a) serial na 10
KochamKino17

I książki nadchodzącej;-)

niemabatanamnie

A gdzie go obejrzałaś? Skąd miałaś serial?

ocenił(a) serial na 10
MacGregor82

na pewno jest na hbo go, ale tez na subsmovies, watchseries, a po polsku nie wiem czy nie na kinomanie przypadkiem

ocenił(a) serial na 10
niemabatanamnie

Dialog Kyle'a MacLachlana (agent Cooper) z przebranym za kobietę... Davidem Duchovnym:
- Myślałem, że nie interesujesz się już dziewczynami.
- Może i noszę sukienkę, ale majtki wkładam po staremu, jeśli wiesz, co mam na myśli.
- Nie bardzo.
:-)
Na osłodę obrazek z epoki:
Goodbye horses!
http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones