PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37003}

Miasteczko Twin Peaks

Twin Peaks
8,5 112 750
ocen
8,5 10 1 112750
8,8 32
oceny krytyków
Miasteczko Twin Peaks
powrót do forum serialu Miasteczko Twin Peaks

Jak w temacie. Czyli co się stało z Josie. S P O I L E R Y

Mamy rozumieć że żyje uwięziona w gałce od szuflady ? :D
Czy po zakończeniu twórcy udostępniali jakaś swoją interpretacje wydarzeń na sieci lub jak to miało dalej wyglądać ? Przyznam, że temat z tym co się stało z Josie jest dla mnie nie zrozumiały, stąd założyłem temat. Ogólnie ta scena była dość chaotyczna, bo mamy Josie która chciała zabić i nagle pojawił nam się Bob, który wyssał jej dusze i uwięził w szufladzie ? jak mam rozumieć tą scenę, co ona ma symbolizować ? Karę dla Josie ? Wtedy dlaczego akurat Bob, który jest złem i skąd w ogóle miał, że tak określę moc aby móc coś z nią zrobić ? Czy ma być to rodzaj piekła dla niej ? Czy Josie widzi to co się dzieje w tym pokoju ? Jest świadoma tego, że jest uwieziona w szufladzie ?

ocenił(a) serial na 10
Zetnakatel

Też chciałabym dowiedzieć się, o co w tym chodzi, bo kompletnie tego nie rozumiem. Nie wiem też, czemu w tym momencie zjawił się Bob. Czy ktoś ma jakieś teorie?

ocenił(a) serial na 10
natik96

Josie była jednoznacznie żywicielem BOB'a, co chyba nie ulga wątpliwości. Co ciekawe w książce Frosta było napisane, że ważyła 10 kg mniej niż powinna wskazywać na to jej postura, dlaczego: bo była "pusta" w środku, wypalona i całkowcie wyeksploatowana przez BOB'a, zniszczona okropieństwami, które jak wynika z jej teczki z Interpolu, czyniła w swoim krótkim życiu. Tak więc moim zdaniem, zaraz po śmierci Eckharta BOB po prostu upomniał się o swoje, kiedy nie miał już żadnego pożytku z Josie, a pętla się zacisnęła. Zauważ: gdy z żywiciela nie ma już żadnego pożytku BOB go zmienia jednocześnie zabijając poprzedniego, tak stało się również z Josie ;) Gdy Josie nie była wstanie dostarczyć BOB'owi więcej GARMONBOZI po prostu z niej zrezygnował i zabrał sobie jej duszę ;) Animacja, która pokazuje "zaklęcie" Josie w uchwycie od szuflady w nocnej szafce jest metaforyczna, a grymas na twarzy Josie ukazuje ogrom cierpienia, którego doznała w życiu i wydaje mi się: dozna jeszcze po śmierci. Chyba tyle.

ocenił(a) serial na 10
wojtar3

Hm, w sumie ma to sens, dzięki. To jeśli już tak rozkminiamy róże sytuacje z Twin Peaks, to mam jeszcze jedno pytanie.
Co w zasadzie znaczą gesty Laury w pierwszym śnie Coopera?

http://ifotos.pl/z/aerqphp
http://ifotos.pl/z/aerqhhs

ocenił(a) serial na 10
natik96

W pierwszym śnie, ogólnie rzecz biorąc Cooper zaznajamia się z całą sytuacją, dostaje wskazówki co do mordercy i poznaje trochę L.P. Pierwszym gestem L. przedstawia się Cooperowi jako osoba biorąca narkotyki, uzależniona od kokainy. Co do drugiego gestu nie jestem pewien, ale pojawia się on w momencie, gdy L. mówi: "Tymczasem" (Meanwhile) i znika, więc bardzo możliwe, że jest to znak towarzyszący pojawianiu się i znikaniu L. weź pod uwagę, że gdy w ostatnim odcinku L. mówi "Meanwhile" i atakuje Coopera ma ten sam gest dłoni, myslę że nie ma on głębszego znaczenia, towarzyszy on jednak pojawianiu się i znikaniu L. w snach, takie jest moje zdanie.

ocenił(a) serial na 10
wojtar3

not true;
Według religii tybetańskiej prawa ręka Laury wzniesiona ku guórze oznacz "nie boję się". Lewa ręka skierowana horyzontalnie to symbol "kontemplacji".

Ponieważ oba symbole wpływają na siebie ("nie boję się" i "kontemplacja") oznaczają prawdopodobnie, że Cooper powinien stanąć bez strachu oraz ze spokojnym i wyciszonym umysłem przed wyzwaniem które go czeka.

ocenił(a) serial na 10
natik96


Według religii tybetańskiej prawa ręka Laury wzniesiona ku guórze oznacz "nie boję się". Lewa ręka skierowana horyzontalnie to symbol "kontemplacji".

Ponieważ oba symbole wpływają na siebie ("nie boję się" i "kontemplacja") oznaczają prawdopodobnie, że Cooper powinien stanąć bez strachu oraz ze spokojnym i wyciszonym umysłem przed wyzwaniem które go czeka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones